• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 1

НОВОСТИ ОД РЕГИОНОТ

На 27 септември во Кочани – Розова прошетка под мотото „Трка за лек“

На 27 септември во Кочани – Розова прошетка под мотото „Трка за лек“

22 Септември 2020

Локалната координаторка на Здружението „Борка – за секој нов ден“, Валентина Андонова ја најавува годинашнава Розова прошетка, која наместо во Скопје, ќе се одржи во 14 градови од нашата држава,...

НАЈНОВО ОД СПОРТ

РЕЗУЛТАТИ ТРКА 2 ПОНИКВА 2020...

РЕЗУЛТАТИ ТРКА 2 ПОНИКВА 2020...

06 Септември 2020

КЛАСА Е1-1000 1.ПЕТРУШЕВСКИ БОЈАН РЕНО ТВИНГО 2.СТОЈКОВСКИ АНГЕЛЧО РЕНО ТВИНГО 3.ДАВИТКОВСКИ ХРИСТАКИ ЗАСТАВА 750 ФИЌО 4.НАУМОВСКИ ИГОР ЗАСТАВА...

НАЈНОВО ОД ЕКОНОМИЈА

Од полноќ бензините поскапуваат за два, а дизелот за половина денар...

Од полноќ бензините поскапуваат за два, а дизелот за половина денар...

21 Септември 2020

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

НАСТАНИ КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ!

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.