„Штета“ на новиот сингл(двоен) на Бранче и Гоце од „Фолтин“

22 Јул 2016
1515 пати

Бранислав Николов и Гоце Јованоски, двајцата дел од култната битолска група „Фолтин“,

имаат нова песна. Николов, кој го препознаваат во псевдонимот „Пијан славеј“ (како истоимениот албум на „Фолтин“), ја претстави темата насловена „Штета“, која всушност е А страна од двојниот сингл „Штета/Ненадејна убајна“.
Песната е снимена во мај годинава во студиото „Алшар“ во Скопје, на гитара гостува Горан Димитровски, а за снимањето, миксот и мастерингот беше задолжен Ивица Јанкуловски – Штраф.
„Фолтин“ неодамна настапија во Кочани, ги затворија „Петровденските конаци

 

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.