Вечерва – Празнична литија за Петровден

11 Јул 2019
224 пати

Вечерва, 11 јули, во пресрет на празникот Петровден, празнична литија и кршење на славскиот колач (во 18:30 ч.) - во

Градскиот парк во Кочани. Веднаш потоа, во Центарот за култура „Бели мугри“ ќе се одржи Духовна академија со настапи на црковни хорови и на изворниот оркестар „Вез“.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.