Дискотеката „Аква“ започнува со работа

28 Фев 2014
10194 пати

Вечерва во 22 часот дискотеката „Аква“ започува со работа, со што се отвара летната „шема“ на забави во Кочани. Дискотеката со шанковите и базените е преуредена и дотерана, накратко подготвена да ги дочека гостите не само од нашиот град.

Со овој објект за забава и рекреација од летово и во наредниот период ќе управува „Компани Моневи“, 100 % кочански бренд. Од компанијата најавуваат дека во текот на целото лето во „Аква“ дискотеката ќе гостуваат најатрактивните имиња од нашата естрада и од забавната сцена од земјите во опкружувањето. Ќе има и многу други изненадувања...

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.