На влезот во Облешево – Загина пешак

10 Дек 2019
1027 пати

На 08.12.2019 во 22.20 часот на магистралниот пат Делчево – Штип, на влезот во с.Облешево, патничко возило

„форд“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(23) од с.Стар Караорман, удрило во пешакот Т.Ј.(56) од Штип. Во незгодата Т.Ј. починал, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Кочани, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.