Во коцкарница во Кочани – Физички ја напраднал вработената и одзел кутија со пари

25 Дек 2019
682 пати

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава

против Б.С.(32) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело "разбојништво". Пријавениот на 22.12.2019 во казино на ул."Маршал Тито" во Кочани физички ја нападнал вработената и одзел кутија со пари. Веднаш биле преземени мерки и Б.С. бил лишен од слобода на Граничниот премин "Делчево". Додека, при претрес цо неговото возило била пронајдена кутијата со 76.400 денари. Судија на претходна постапка на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.