Празничната еуфорија започнува – 101 награда на Радио Кочани

25 Дек 2019
2116 пати

Почитувани !!!

Радио Кочани ФМ за Новогодишните и Божиќните празници ви подготви 101 подарок. Во 2020 – та година прославуваме јубилеј од точно 10 години од обновата на Радиото, кое со истото име полни 65 години од своето постоење, како втор локален медиум во нашата татковина, веднаш по Радио Битола.
Тоа беше иницијалната каписла што не поттикна за празниците да ги раздвижиме нашите пријатели, заедно со новогодишните честитки да ви подготват подароци, наменети за сите вас, што верно не следевте преку нашата бранова должина 91, 4 мегахерци и со посредство на глобалната мрежа преку radiokocani.mk.
Пријавете се за учество на наградната игра, лајкнете ја нашата фејсбук страна Radio Kocani и во коментар под оваа објава споделете фотографија со доказ дека го слушате радиото со посредство на вашиот омилен радио приемник, лап топ, компјутер или мобилен телефон, напишете ги вашите лични податоци и станете добитник на една од вредните награди.
Нашите верни слушатели кои не користат интернет, своето учество, со име и презиме можат да го пријават на телефонските броеви на Радио Кочани ФМ : фиксен: 033 612 - 613 и 077 96 44 00 секој ден од 9 до 12 часот, освен недела, со доказ дека во тој момент го слушате нашето Радио.
Извлекувањето на наградите ќе се спроведе во живо преку фејсбук, на големиот христијански празник Божиќ, 7 јануари, во 12 часот.
Следува листата на нашите и ваши спонзори и дел од наградите:
Александрија ЛПГ
Александрија ПВЦ
Дик пром
Ледер ЛТД
Сашо пром
Наше осигурување
Автотехна Фудулски
Здружение на возачите Кочани
Нидо глобал текстиле
Руен инокс
ТИНГ
ТИНГ инокс
Прима градба – Прибачево
Шампињони кис
Пица деливери фреш
Тенденс
Бајк центар Кочани
Лед маркет Гига лукс
Медианет
Флорис
Офис експрес
Хотел Филипов
Бензинска пумпа ЕЛ - ГО Виница
Мебел ВИ
Хотел Центробизнис
Центро фрута
Фото луна
Макпрогрес Винчини
Мебеј Јумис
Арте нова мебел
Генекс
Пекара Младост
Амфенол
Градска аптека
Дивиен казино
МК АЛМА
Еуро контрол
Еуро петрол
Еуро производ
Исток мермер
Електро сервис Б +
Пејпр мил
Партнер ЈЈ
Пицерија Аквариум
ДТП Јока Струмица
Александар 98
Дисконт Боки
Либеро травел
Веми ко
Месмон Компани Моневи
Ресторан Аква
Тера маркети
Бутик Актив
Смики
Декорациска куќа Жара
Авто атом
Европа 92
Казино VLT клуб
Општина Зрновци
Лумина
КАР маркет
Физиомедика
д–р Мими Естетик дент
Салон за осветлување Теком
Електро метел
Бутик Подиум
Детски бутик Коко текс
Антура
Бутик Марилуна
ЈЦ Амичи
Кафеана Индустрија
Аптека Фитомед

Градежен центар Кузе 2000

Електра – Мат
Кик ком
Аптека Арка Виница
Радио такси Џокер
Го – пром

Стефанов пласт

Ресторан Але дар

Бутик Анита

Алекс

Парфимерија Најти најн 99

Кузе Моторс

ЖИТО маркети

Сони

Еко Оил

СОУ „Гошо Виќентиев“

Ривер Софт

ИНТ

Салон за керамика и санитарија кузе 2000 


Сеуште има време и место за други спонзори. Ве очекуваме !!!

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.