Кривична за напад на полицаец

22 Јан 2020
701 пати

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против

В.Д.(20) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи од безбедноста“. На 31.12.2019 во Градски трговски центар Кочани полициски службеник, при преземање службени дејствија за сторен прекршок, бил прво вербално, а потоа и физички  нападнат од пријавениот.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.