Сообраќајка кај Облешево

27 Јан 2020
279 пати

На 26.01.2020 во 17.55 часот на магистралниот пат Штип - Делчево, во атар на с.Облешево,

патничко возило „пежо 206“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Д.К.(37) од с.Чифлик, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, по што бил пренесен во ЈЗУ Кочани за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.