Имал полови односи со малолетничка – полицијата му затропа на врата

29 Јан 2020
1024 пати

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава

против Е.А.(19) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за полови дејствија со малолетничка.

Оваа информација ја соопшти МВР во својот дневен билтен.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.