Радио Кочани со жалење информира дека вчера, во 46 – та година од животот, ненајдејно почина нашиот колега

На 23.11.2019 околу 16,10 часот во Полициска станица Виница било пријавено дека на место викано

Уништени се клупите кои неодамна беа поставени на влезот во селото Тркање, во новооформеното паркче.

Во саботата вечерта, околу 19 ч. во Стопански двор на Водовод избил пожар во кој изгореа неколку возила

Пожар избувнал синоќа во стопанскиот двор на Комуналното јавно претпријатие Водовод во Кочани. Оштетени се четири возила за собирање отпад и за други намени, велат

На 07.11.2019 во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано Каменолом-Драка,

На 04.11.2019 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во с.Пантелеј, кочанско,

Во периодот од 22.00 часот на 02.11.2019 до 04.00 часот на 03.11.2019 СВР Штип спроведе акциска контрола

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.А.(23) и М.Е.(22), двајцата од Виница, поради постоењ

Жител на Чешиново заработи кривична пријава поради злоупотреба на службената положба додека бил

Страница 1 од 26

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.