Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против жител на Виница на возраст од 66 години, за

Во сообраќајка што се случила ноќеска на регионалниот пат Кочани – село Зрновци, починало

На 26.12.2019 во 14.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека Ј.А.(63) од

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава

На 21.12.2019 во 04,40 часот во СВР Штип било пријавено дека во с.Градец, виничко,

На 13.12.2019 во Кочани полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода С.Ј. од с. Чешиново поради постоење на основано сомнение

По претходно добиена пријава за случајот поврзан со инцидентот со 7 - годишната ќерќичка

Засега непознати лица се обиделе да ја грабнат ќерката на пратеник од СДСМ , објавила Сител

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава

На 08.12.2019 во 22.20 часот на магистралниот пат Делчево – Штип, на влезот во с.Облешево, патничко возило

Страница 1 од 27

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.