Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава

На 21.12.2019 во 04,40 часот во СВР Штип било пријавено дека во с.Градец, виничко,

На 13.12.2019 во Кочани полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода С.Ј. од с. Чешиново поради постоење на основано сомнение

По претходно добиена пријава за случајот поврзан со инцидентот со 7 - годишната ќерќичка

Засега непознати лица се обиделе да ја грабнат ќерката на пратеник од СДСМ , објавила Сител

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава

На 08.12.2019 во 22.20 часот на магистралниот пат Делчево – Штип, на влезот во с.Облешево, патничко возило

Радио Кочани со жалење информира дека вчера, во 46 – та година од животот, ненајдејно почина нашиот колега

На 23.11.2019 околу 16,10 часот во Полициска станица Виница било пријавено дека на место викано

Уништени се клупите кои неодамна беа поставени на влезот во селото Тркање, во новооформеното паркче.

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.