На 02.10.2019 во 10.20 часот на локалниот пат с.Јакимово-Виница, на влезот на просторот за паркирање на

На 30.09.2019 во 05.20 часот во СВР Штип, Д.С.(30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на

Семејна трагедија рано утрово се случила во Кочани. Последиците се смртни.

Неделава во Полициската станица Кочани, шеесет и шестгодишниот Д.П. од Кочани пријавил дека истиот ден

На 31.08.2019 во 07.30 часот било пријавено дека во с.Полаки, кочанско, во опожарено патничко моторно

На 14.08.2019 во 06,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кочани-Штип, на место викано

Шумскиот пожар што го зафати подножјето на Осоговските Планини, во атарот на кочанските села Бели и

Добар ден почитувани дали некој има храброст да прозбори за целава гадотија што ја поднесуваат станарите

Пожарот што вчера избувна во подножјето на Осоговските Планини е локализиран и ставен под

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кочани поднесе кривична пријава против М.А. (35)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.