Утревечер влегуваме во новата, трета декада од новиот милениум. По повод јубилејот

Претседателот на Источниот плански регион, Благој Бочварски, вчера присуствуваше на

Дваесет година доверба. Дваесет години нераскинливо партнерство со Вас

ГФК Осогово ги собра сите симпатии во Македонија, а за овој симпатичен клуб се дозна и надвор

Ипон е екипен првак на Македонија откако во финалето ја солвлада екипата на Сеишин

Страница 1 од 48

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.