Традицијата и годинава ќе биде задржана со одигрување на 14-то издание на меморијалниот

Вчера во Македонска Каменица со почеток од 13:30 часот по мошне пријатно време за игра,

Од Второлигашот Осогово од Кочани продолжуваат со исти стил на социјалните мрежи, а

По долги консултации и состаноци помеѓу управата на ГФК Осогово и навивачите кои оправдано не се задоволни

Во пресрет на натпреварот со тимот на ФК Кожуф кој се игра во Кочани оваа недела од 15:00 часот, нашиот

Фудбалерите на ГФК Осогово ја постигнаа првата победа есенва во Втората фудбалска лига – Исток. Во

По разговорот со луѓето во ГФК Осогово се решив да ја прифатам понудата. Ова раководство на клубот има

Раководството на ГФК Осогово и тренерот на првиот тим Александар Андов ја раскинаа досегашната соработката

По повод продажбата на сезонски билети, нашиот клуб во претходниот период примаше уплата на сезонски билети

ГФК Осогово подготвителниот период кога станува збор за контролните средби го заврши со победа.

Страница 1 од 15

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.