СПОРТ

Кошаркарите на Баскет Дино Деликатес го освоија третото место во М 15 лигата, откако вчера ја совладаа екипата
Соопштение Се известуваат сите фудбалските екипи кои се пријавени за ПЕТРОВДЕНСКИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ дека ждребувањето ќе се одржи на 16 јуни 2021 г. во Венчалната сала на Општина Кочани, со почеток во 12 часот. Дополнителни информации на телефоните:…
Со цел да добијат време за да ги формираат составите, по барање на екипи редовни учесници на традиционалниот Петровденски турнир во мал фудбал, рокот на пријавување се продолжува до четврток, 10 јуни. За учество на овој турнир, екипите се должни…
  На покана на органзаторот "АСУ Златибор" мaкeдонските автомобилисти Слободан Трајковски, Ванчо Мижовски и Дејан Манасиев настапија на меѓународна ридско брзинска трка Златибор 2021 на новата стаза лоцирана кај ски центарот Торник во Златибор Србија Саботните два тренинга поминаа во…
ГФК Осогово викендов во Радовиш го одигра последниот натпревар од сезоната во ВМФЛ Исток.
Дејан Манасиев во својата класа до 2000 кубни сантиметри заврши на второто место во трка 2 ,а Донче Иванов како дебитант на првата позиција во класа до 1400 кубни сантиметри. На патеката долга 5,91 километар, од „Градска депонија“ до „Пашаџиково“…
Викендов се одржува  првата ридско-брзинска трка од Државниот шампионат на Македонија во автомобилизам. На патеката долга  5910 очекува да настапат околу 21 натпреварувач од Македонија, како и 6 гости од странство од кои двајца од Полска и четворица од Косово.…
На 8 и 9 мај се вози првата ридско-брзинска трка од Државниот шампионат на Македонија во автомобилизам - на
Денес нашиот тим го очекува натпревар од 20тото коло против екипата на ФК Саса