Ипон екипен првак во џудо, Сеишин вицешампион, Кожуфчанка трета

16 Дек 2019
148 пати

Ипон е екипен првак на Македонија откако во финалето ја солвлада екипата на Сеишин

на Државното џудо екипно превнство во Кочани.
Трето место и припадна на екипата на Кожуфчанка по победата над Гладијатор од Кочани.
На Првенството во организација на ЏФРСМ и техничка организација на ЏК Гладијатор – Кочани учествуваа вкупно 4 клубови: Сеишин-Прилеп, Ипон-Скопје, Кожувчанка – Кавадарци и Гладијатор -Кочани.
Екипите беа поделени во две групи, па така во првото полуфинале Ипон беше подобар од Кожувчанка, а во второто Сеишин славеше над Гладијатор.

Информацијата е преземена од ipon.mk

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.