НАСТАНИ

Православните верници го слават најголемиот христијански празник Велигден- Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ
Доколку сте микро или или мало претпријатие кое врши достава на храна или лекови, контактирајте не
Во пресрет на деновите од викендот, а во контекст на вонредната состојба и мерките што произлегуваат за спречување и заштита од ширење на коронавирусот,
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија со голема загриженост ја примија веста за опожарување на просториите на регионалната телевизија Канал Вис од Струмица . Трите организации упатуваат заеднички…
Се известуваат граѓаните дека Министерството за внатрешни работи од 18.03.2020 год. во функција ги
Министерството за труд и социјална политика (МТСП) информира дека согласно дополнителните мерки,
Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја
Ви го пренесуваме во целост апелот за помош на Иле Стојанов, упатен од
На 28 – ми овој месец во Спортската сала во Кочани со почеток во 20:00 часот ќе се одржи
На 25 јануари, сабота, една од најголемите ѕвезди на македонската поп музика, Влатко Лозановски,

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.