Исплатата на пензии за месец јули почнува од вторник, 28 јули. Со предвремена и етапна исплата на пензиите,

Во раните утрински часови, кога фреквенцијата во сообраќајот е мала, Територијалната противпожарна

Во последново деноноќие, според извори на Алсат, регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19.

ПЗУ Физио - Медика врши секаков вид на елекро терапија, ласер,магнет терапија, масажи и кинезитерапија,

Oд четврток, 30 април 2020 година, комуналните служби од Општина Кочани, КЈП Водовод и Центарот за јавно

Министерството за труд и социјална политика апелира до пензионерите да се придржуваат до распоредот

Во изминатото деноноќие (заклучно со 13 април) се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани

Денеска уште еден нов случај на заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани. Вкупниот бројлица во изминативе осум дена е 19.

Согласно новите препораки и мерки за движење на граѓаните кои се донесени на последната Владина Седница, денес заседаваше кризниот штаб во Виница

Уште еден нов случај на заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани, па вкупниот број лица во изминативе седум дена е 18.

Страница 1 од 9

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.