На 14.08.2019 во 06,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кочани-Штип, на место викано

Шумскиот пожар што го зафати подножјето на Осоговските Планини, во атарот на кочанските села Бели и

Добар ден почитувани дали некој има храброст да прозбори за целава гадотија што ја поднесуваат станарите

Пожарот што вчера избувна во подножјето на Осоговските Планини е локализиран и ставен под

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кочани поднесе кривична пријава против М.А. (35)

Патниот правец Кочани – Делчево кај Истибања е отворен за сообраќај по една коловозна лента,

Повреден е малолетник во кочанскоto село Мојанци, информира МВР. Поради здобиените повреди

Куп од камења на коловозната лента, надвиснати карпи, коишто во секој момент можат да се свлечат е

На 21.07.2019 во 01.00 часот на Регионалниот пат Кочани – Зрновци, се случила сообраќајна незгода меѓу

Тинејџер е тешко повреден по сообраќајна несреќа во Виница, информираат од Министерството за внатрешни

Страница 1 од 24

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.