Поп ѕвезда Александар Тарабунов – Таро ќе гостува во Клубот „Аква“ во Кочани на 5 јуни. Трабунов ќе биде

Во пресрет на доаѓањето на првите штркови , ЕВН заедно со службие на Општината

Фестивалот „Слободна зона“, под мотото „Остави трага“ денеска

Со мотото „Остави трага“ фестивалот Слободна зона по петти пат

Утревечер со почеток во 20.00 часот , Музеј ,,Теракота‘‘ од Виница организира

Ла Колони Волвокс постои од 2002 година, а до сега има издадено 5 албума

Ана Николиќ, провокативната српска пејачка, доаѓа на концерт во Кочани

Ален Исламовиќ, кој зад себе има пејачка кариера во „Диви јагоди“ и „Бело копче“, две култни сараевски рок-групи, вечерва

Вечерва во „Гарден“ настапуваат Гоце Мицанов и Jazzobell Quartet, што е прв концерт во Кочани на професорот

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.