Се со цел за да може фудбалскиот клуб Слога 1934 од Виница да се натпреварува во ВМФЛ-Исток, а

Утре, сабота, започнува фудбалското првенство во Втората лига – Исток. Фудбалерите на ГФК Осогово

Новиот фудбалски второлигаш, екипата на Слога од Виница, денеска го претстави Богдан Велиновски

Пред почетокот на новата сезона во ВМФЛ Исток, ГФК Осогово се засили со уште еден играч.

Екипата на Саса од Македонска Каменица продолжува да се комплетира во пресрет на стартот на новата

Нашиот досегашен прв тренер на клубот, Кирчо Горгиев го обнови договорот и во следната сезона останува

Синдикатот на професионални фудбалери предмалку објави дека тестовите направени во ФК Слога од Виница,

Нашиот клуб на покана на нашите пријатели АС РОМА ги здружува силите со уште 77 фудбалски клубови

Во период кога светот, но и Македонија се соочува со глобалната закана поради пандемијата со Ковид 19

Освен младинските категории, ФФМ денес одлучи да се одложат и натпреварите во сениорска конкуренција

Страница 1 од 15

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.