ОГЛАСИ

Почитувани дами, прославете го единствениот ден кој целосно е посветен на Вас.
КИНГ ТРЕЈД КО – Кочани има потреба од :
Пицерија ПЈАЦА бара пица мајстори со или без работно искуство. За лицата без работно
ДАДИ КОМПАНИ има потреба од работник на бензинска пумпа и возач со Ц и Е категорија.
Денеска со почеток во 16 часот свечено ќе биде пуштена во употреба новата Станица за технички преглед АВТО ПЛУС АВТО ПЛУС е лоцирана веднаш до модната конфекција ДЕЛТА ХОЛДИНГ (поранешна Прима Кочани) За повеќе информации побарајте го телефонскиот број  033/…
Кафеана „Огниште“ има потреба од готвач-готвачка.
Дополнително изненадување оваа сабота 21.12.2019!
ДАДИ КОМПАНИ има потреба од административен службеник и возач со Ц и Е категорија.
Пицерија Вапиано доделува ваучер со 15% попуст на секој клиент што ке наточи 1000ден од горивата на бензинската станица на Лукоил во Кочани...повелете ве очекуваме на двете локации...
Предновогодишна акција во Пица ФРЕШ

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.