Моментално имаме потреба од 1 (едно) ново вработено лице за работно место...

21 Фев 2020
1116 пати

Металоглодач на CNC глодалка

 1. ЦЕЛИ :
 • Целосна функционалност на производните машини и опрема со цел за подобра ефикасност во производство
 1. ОСНОВНИ ЗАДАЧИ :
 • Активна работа на CNC глодалица за изработка на нови делови за потребите на производство, како и оспособуванје на стари веке дотраени делови со доработка со цел повторно воведуванје во процесот на производство, и секојдневно одржување и грижа за машината
 • Повремена работа на струг,столбна дупчалка и работа со рачен алат со цел изработка на нови делови за потребите на производство, како и оспособуванје на стари веке дотраени делови со доработка со цел повторно воведуванје во процесот на производство и секојдневно нивно одржување
 • Работа по добиени задачи
 • Чување и одржување на комплетниот мерен и резен алат и прибор во работилницата
 • Целосна грижа за ред и хигиена во машинската работилница

Потребни квалификации:

 1. Образование : Средна стручна спрема или занимање-металоглодач (технички науки)
 2. Работно искуство : ќе се смета за предност (посебно во производствена фирма)
 3. Знаења и вештини : основно познавање на работа со универзален струг, познавање на работа во алатница
 4. Способности: познавање на техничка документација,комуникациски способности, способност за тимска работа

 

 

Вашите апликации ги очекуваме најдоцна до 29.02.2020 година по електронски пат на следнава адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или директно во канцеларијата на оддел за човечки ресурси.

 

Напомена:

 • Ќе бидат контактирани само лицата кои ќе влезат во потесен избор.
 • Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат нема да се земат во предвид.
Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.