ОГЛАСИ

Уникатни специјалитети подготвени по оригинална италијанска рецептура. Новитети кои можете да ги вкусите само во италијанските ресторани, а сега и во Виница во  „Padrino's“ Локација - на местото на пицеријата „Рустикана“ во центарот на Виница Информации и резервации на:   075…
Во 1957 година група ентузијасти возачи од Кочани изразија желба да формираат организација која во тогашни услови ќе се грижеше за унапредувањето на превентивата и вршење обука во областа на сообраќајот.Основна задача на новоформираната организација беше подигање на сообраќајно-техничката култура…
Црковниот одбор на црквата Покров на пресвета Богородица информира дека започна да се изведува внатрешната реконструкција на овој верски објект во селото
Се продава куќа на улица ,,Љупчо Сантов", број 28, спроти поранешната кафеана ,Стари град. Куќата е со функционални два ката, тавански соби, подрум, дуќан со
За сите љубители на музиката од осумдесеттите и деведесеттите години од минатиот век во АКВА ЦЕНТАР се организира Голема Евергрин Забава.
Казино VLT Клуб има потреба од персонал за работа (машки и женски) во Кочани. Плата и услови одличниБидете и вие дел од тимот – ве очекувамеУл. „Маршал Тито“ бр. 16, (поранешно Борово)Телефони за контакт: 075 208 300 ; 070 212…
Печатница Европа 92 има потреба од волонтери за практична работа.Сите заинтересирани да се обратат на тел: 033 / 279 - 341 или на емаил адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Четврток ( 21.07 ) со почеток од 21:00ч на задоволство на љубителите на музиката  ќе не забавува СТОЈНЕ НИКОЛОВА во летна тераса Аква. Резервации: 070 336 581
Авто делови, авто масла, авто козметика - АВТО ЕКСПРЕС
Се продава куќа во центарот на Виница на улица Маршал Тито бр.1. Располага со деловен простор и градежен плац со маркица од 400 м2     Локација наспроти градскиот пазар во Виница . Цена по договор.   Лице за контакт…