ОГЛАСИ

Се бара агент за продажба во Салонот на А1 во Кочани на улицата Теодосија Паунов број 9, наспроти Паркот.
Се продава Хотел Шагал – Виница. Хотелот се протега на 1 хектар површина, располага со 5 000 м2 корисен простор, дваесет соби, три ресторански сали, базен и
Највкусните вафли и мини палачинки во градот се во Фламинго  Работно време:  Пон-пет:16:00-23:00; саб:16:00-00:00 Телефонски број: 033 27 27 76 Фламинго организира и прослави на родендени за вашите најмили  
Ново ! Ново ! Нова !
Доколку сакаш да ја промениш работата и да станеш возач во меѓународниот транспорт, најголемата Словенска транспортна
Се продава веднаш вселива куќа со корисна површина од 101 м2 место за живеење на кат, 72 м2 место за живеење на приземје,
Од 1 јули АВТО АТОМ Кочани ја воведува сезонската автобуска линија Кочани – Дојран – Кочани.
Аптека ХИГИЈА ФАРМ Кочани вработува фармацевтски техничар или дипломиран фармацевт.
Изгубено е шест месечно куче од расата РОТФАЈЛЕР во околината на населбата „Недопирливи“ и Спомен домот АСНОМ.
Оранжерии “Агро Треф” бараат работници (машки и женски) Телефон за контакт 070 295 780  време за информации 08-14 часот